Oferowane przez naszą firmę przenośniki przemysłowe charakteryzują się najwyższą jakością i solidną konstrukcją. Wykonywane są według specyficznych wymagań, zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Jakie korzyści przynosi zastosowanie przenośników taśmowych od Amro-Met w nowoczesnej produkcji?

przenośnik rolkowy

Przenośniki przemysłowe Amro-Met – podstawowe zastosowania.

Specjalizujemy się w produkcji podajników rolkowych, które mogą być wykorzystywane przy:

 • sortowaniu
 • kompletacji
 • kontroli wagowej
 • transporcie ładunków
 • pakowaniu

Poniżej prezentujemy krótkie omówienie każdego z powyższych zastosowań.

Przenośniki przemysłowe w systemach sortowania.

Nasze podajniki łańcuchowe doskonale sprawdzą się w procesach dystrybucji i sortowania. Usprawnią one przebieg prac w sortowni, dzięki czemu wydajność całego przedsiębiorstwa znacznie wzrośnie. Podajniki rolkowe spełniają w sortowni dwa, kluczowe zadania. Przede wszystkim umożliwiają podział towaru na mniejsze zamówienia, które następnie zostają przekierowane do stacji pakowania. Kolejną funkcją jest już samo sortowanie gotowych paczek. Przenośniki przemysłowe Amro-Met wyposażone są w specjalny skaner, dzięki któremu paczki bez problemu trafią do odpowiednich punktów wysyłkowych lub magazynów.

Nasze przenośniki rolkowe w sortowni pozwalają m.in. na:

 • precyzyjny przeładunek
 • dużą przepustowość
 • niezawodność całego systemu sortowania
 • łatwiejsze sortowanie i dystrybucję towarów
 • obniżenie kosztów eksploatacji sortowni i zasobów ludzkich
 • szybkie rozdzielanie towarów
 • efektywniejsze realizowanie zamówień.

 

Przenośniki rolkowe w transporcie ładunków.

Nasze przenośniki przemysłowe znalazły swoje zastosowanie przede wszystkim w tych gałęziach przemysłu, w których konieczny jest sprawny i dobrze zorganizowany  transport towarów o dużej wadze lub rozmiarach. Produkowane przez Amro-Met podajniki grawitacyjne mogą być używane zarówno samodzielnie, jak i jako część linii produkcyjnej. Przy ich użyciu możliwy jest łatwy transport m.in. pojemników, paczek, kartonów, palet, desek, akumulatorów czy masywnych skrzyń. Ruch towaru odbywa się za pomocą równoległych rolek, które napędzane są łańcuchami lub paskami zębatymi. Co ważne, nasze przenośniki przemysłowe posiadają funkcję regulacji ich wysokości.

Przenośniki rolkowe a kompletacja.

Podajniki łańcuchowe Ambro-Met z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w procesie kompletacji. Zajmują one miejsce tradycyjnego pracownika, dzięki czemu eliminowane są wszelkie błędy na etapie przemieszczania jednostek ładunkowych i opakowań zbiorczych do stanowisk kompletacyjnych. Sterowanie naszymi przenośnikami odbywa się w 100% automatycznie, a poszczególne regały zawierają określoną wcześniej liczbę paczek, które za pomocą taśmociągu przekierowywane się do miejsca docelowego. Wykorzystanie przenośników rolkowych w procesie kompletacji pozwala na zwiększenie intensywności dostarczania towarów, a tym samym na poprawienie efektywności całego przedsiębiorstwa.

Podajniki przemysłowe w kontroli wagowej.

Jako że jednym z najpopularniejszych procesów w automatyce jest pomiar i regulacja wagi towarów, dostosowaliśmy nasze podajniki łańcuchowe do takich działań. Kontrola wagowa ma za zadanie porównanie wagi rzeczywistej towaru z wagą wskazywaną przez system, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie z danej partii egzemplarzy z wadą. Przenośniki rolkowe działają tu jako swego rodzaju bufor, który segreguje opakowania na podstawie ich masy. Jeśli waga nie mieści się w tolerowanych granicach, paczki automatycznie trafiają na boczny tor i są dodatkowo weryfikowane. To rozwiązanie pozwala na zupełnie bezobsługową i nieprzerwaną kontrolę wagową, a przede wszystkim zwiększa efektywność linii produkcyjnej.

 

Produkowane przez Amro-Met podajniki przemysłowe są wytrzymałe i tanie w eksploatacji

Dzięki temu, prace konserwatorskie ograniczają się do niezbędnego minimum. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu w celu omówienia możliwości produkcji podajnika przemysłowego dla twojego przedsiębiorstwa.

Scroll to Top