Case Study – budowa podzespołu linii do produkcji tektury

Linie produkcyjne to skomplikowane systemy, które złożone są z kilku elementów lub maszyn. Każda z części taśmy produkcyjnej jest tak samo ważna, ponieważ wpływa na całość produkcji seryjnej i masowej. Mieliśmy przyjemność wykonać wymagający projekt części linii do produkcji tektury. Oto etapy, z których składała się nasza realizacja.

  1. Wykonanie poszczególnych elementów obrabianych mechanicznie: zastosowaliśmy kilka rodzajów obróbki mechanicznej, aby wszystkie elementy były wykonane z maksymalną precyzją.
  2. Wykonanie konstrukcji stalowych: konstrukcje zostały wykonane zgodnie z dokumentacją klienta. Po wykonaniu konstrukcji, nastąpiła skrupulatna kontrola złącz spawanych.
  3. Wykonanie powłok lakierniczych i elektrochemicznych: zabezpieczenie antykorozyjne to element niezbędny podczas produkcji elementów stalowych. Przed wykonaniem powłok ochronnych dokładnie oczyściliśmy metalowe powierzchnie.
  4. Próbny montaż: po wykonaniu i zabezpieczeniu pojedynczych elementów i konstrukcji stalowych nastąpił wstępny montaż podzespołu. Na tym etapie zweryfikowaliśmy i doprecyzowaliśmy parametry poszczególnych części.
  5. Montaż końcowy: próbny montaż pozwolił nam na eliminację drobnych niedociągnięć. Po naniesieniu poprawek, podzespół został finalnie zmontowany i oddany do próbnego uruchomienia.
  6. Próbne uruchomienie i sprawdzenie mechanizmów napędowych: próbny rozruch linii produkcyjnej to jeden z najważniejszych elementów każdej realizacji. Na tym tym etapie finalizujemy ustawienia mechaniczne oraz wykonujemy testy produkcyjne.
  7. Zabezpieczenie transportowe i dostawa: aby gotowa i przetestowana część linii produkcyjnej mogła zostać przetransportowana do miejsca docelowego, konieczne było jej wcześniejsze zabezpieczenie. Na tym etapie skompletowaliśmy także pełną dokumentację techniczną i oddaliśmy maszynę do użytku.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją zdjęciową tego wymagającego projektu!

Jeżeli twoja firma jest zainteresowana otrzymaniem bezpłatnej wyceny podobnego projektu, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści z przyjemnością przygotują dla ciebie dedykowaną ofertę!

Scroll to Top